Virtual cars

Lamborghini Embolado

Přemýšlíte, jak ukázat zaměstnavateli, jak moc byste chtěli u něj pracovat? Tak to se můžete inspirovat Emboladem, dílem mladého italského studenta, Luca Serafiniho, který svou prací dal jasně najevo, že chce v budoucnu pracovat u Lamborghini.

Mladý student Parmské univerzity průmyslového designu se rozhodl vytvořit studii nového kompaktního Lamborghini, které by v budoucnu mohlo nahradit stávající model Gallardo. Své dílko nazval Lamborghini Embolado.

Pokud se někomu zdá design vozů Lamborghini vyráběných pod křídly Audi příliš konzervativní a s nostalgií vzpomíná na časy, kdy Countach překypoval ostrými hranami a spoustou průduchů, mohl by se mu model Embolado líbit. Jeho křivky jsou velice extravagantní, což byly ostatně u Countache také.

Luca Serafini tvrdí, že výběr jména byl prvním krokem při tvorbě tohoto konceptu. Jeho vůz je teoretickým následníkem Lamborghini Gallardo, jemuž se horní partie studie lehce podobají. Zároveň je auto vyjádřením touhy, kde by chtěl Luca po ukončení studia pracovat. Luca Serefini pochází z Modeny, a tak není pochyb o tom, že je milovníkem rychlých vozů.

Jméno designové hříčky odkazuje na podivný španělský festival Toro Embolado, při kterém se na rohy býka nabodnou koule z hořlavého materiálu, zapálí se, a pak se býk vypustí do nočních ulic.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..