Tuning Lamborghini

IMSA Gallardo LP560-4 Challenge

Společnost IMSA se stala první ladičskou firmou, která zveřejnila úpravu faceliftovaného Gallarda LP560-4. A první tuning pro tento vůz se stal velice decentním, žádné krkolomné bodykity, které nás jistě čekají v budoucnu.

I další firmy brzy následovaly v pracích, jak si upravit Gallardo LP560-4, ale IMSA byla tou první. Tuto pozici Němcům už nikdo nevezme. Úprava Gallarda LP560-4 se stala velice decentní a (na)naštěstí se nestala podobně radikální úpravou jako jeho bratr – IMSA Murciélago LP640 GTR. Nechoďme ale kolem horké kaše a řekněme si, co IMSA na modernizovaném Gallardu upravila.

Hlavní viditelnou změnou se stalo karbonové přítlačné křídlo na zádi a sada nových lehkých litých kol, pokud by se Vám nelíbila standardní kola od Lamborghini. Změny se odehrály ale i na podvozku. Podvozek je nyní ještě tužší a sportovnější (někteří lidé mají pravděpodobně názor, že LP 560-4 je vyměklé.) Nový je i výfukový systém, který kromě změny zvuku (všichni novináři kteří tohle lambo testovali si na zvuk nestěžovali, ba právě naopak,) zvyšuje i výkon o 24 koní. Výsledná cifra výkonu se tak vyšplhala na 584 koní.

A to je vše, prostě jemné vyhlazení křivek. Budou ale majitelé Gallard LP560-4 hojně vypisovat šeky, nebo si počkají na radikálnější úpravy (že Hamanne?), nebo se snad spokojí se standardní verzí? To už nechme na nich.

Foto: IMSA

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..