Novinky

Gallardo Squadra Corse stojí 5,03 milionu korun

Krátce po představení Gallarda LP570-4 Squadra Corse zveřejnila automobilka Lamborghini podrobnosti o této edici. Auto vznikne jen v 50 exemplářích a na americkém trhu bude stát 259.100 dolarů, což je v přepočtu asi 5,03 milionu korun.

Z 50 vyrobených exemplářů Gallarda LP570-4 Squadra Corse 15 aut poputuje do Spojených států, tří kusů se dočkají také kanadští zákazníci. Zbytek poputuje do ostatních koutů světa, hodně aut může zamířit do Číny nebo do Velké Británie, což jsou pro Lamborghini důležité trhy.

K americké ceně 259.100 dolarů je dále nutné připočíst daň daného státu a tzv. poplatek Gas Guzzler Tax odvíjející se podle spotřeby paliva daného auta, přičemž u Gallarda LP570-4 Squadra Corse činí 2.100 dolarů (cca 41.000 korun).

Dodávky auta začnou v září, kdy bude Squadra Corse oficiálně debutovat na frankfurtském autosalonu. Zajímavostí je fakt, že všechny kusy pro USA budou lakovány žloutým odstínem Giallo Midas. Squadra Corse přitom na ostatních trzích bude dostupné i v bílé Bianco Monocerus, stříbrné Grigio Thalasso a červené Rosso Mars.

Zdroj: Autoblog.com

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..