Novinky

Gallardo Squadra Corse: Facelift Super Trofea Stradale

Lamborghini představuje další verzi stařičkého modelu Gallardo. Nejnovější edice se jmenuje Gallardo LP570-4 Squadra Corse a jednoduše řečeno se jedná o modernizované provedení dřívějšího Gallarda LP570-4 Super Trofeo Stradale.

Název auta odkazuje na letos založenou divizi Lamborghini zabývající se závodními aktivitami této automobilky. S odkazem na ní se automobil inspiroval závodními speciály, a to hlavně modelem Gallardo GT3 pro letošní sezonu.

Gallardo Squadra Corse dostalo nové nárazníky vycházející z faceliftovaného Gallarda LP560-4 a karbonový přítlačný spoiler inspriovaný závodními auty. Ze závodního Gallarda pochází také odnímatelný kryt motoru s rychloupínacím systémem.

Jak už u Lamborghini bývá zvykem, také Squadra Corse je dostupné v omezeném spektru barev. Zákazníci mohou vybírat ze žluté Giallo Midas, bílé Bianco Monocerus, stříbrné Grigio Thalasso a červené Rosso Mars. Celek doplňuje italská trikolora na boku automobilu a černé detaily. Brzdové třmeny mohou být červené, černé nebo žluté.

Vnitřek po vzoru závodních aut kombinuje alcantaru a karbonová vlákna. Základem jsou skořepinové sedačky, běžná, tzv. komfortní sedadla jsou dodávána na přání.

Technicky auto vychází z Gallarda LP570-4 Superleggera, o jeho pohon se tak stará desetiválec o výkonu 570 koní. Standardem je šestistupňová sekvenční převodovka E-Gear, poháněná jsou samozřejmě všechna kola.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Squadra Corse bude debutovat na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu and Mohanem. To naznačuje, že nástupce Gallarda uvidíme až příští rok, zřejmě na ženevském autosalonu. Lamborghini by už každopádně mělo spíše své veškeré vývojové aktivity zaměřit na budoucí babylambo, než aby stále chrlilo nové verze Gallarda stále dokola. Souhlasíte?

Jeden myslel na “Gallardo Squadra Corse: Facelift Super Trofea Stradale

  • Pěkný hřebeček .

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..