Reportáže

Fotogalerie: Muzeum v Sant‘ Agatě v roce 2015

Muzeum Lamborghini v domovské Sant‘ Agatě Bolognese jsme v minulosti již několikrát. Nejnověji vám přinášíme fotografie jednoho z našich čtenářů, Františka „Kuldy“ Nováka, který Sant‘ Agatu navštívil letos. Díky tomu jsou na fotografiích i takové vozy, které jsme v muzeu Lamborghini při minulých návštěvách neviděli.

Zřejmě nejspeciálnějším „novým“ exponátem je Sesto Elemento, koncept prezentovaný v roce 2010 ukazoval nový důraz automobilky na nízkou hmotnost. Díky bohatému užití karbonových vláken váží Sesto Elemento jen 999 kilogramů. O tři roky později vznikla i sériová verze, která však nemohla na silnice. Lamborghini hodlalo postavit 20 kusů Sesta Elementa, není však jasné, zda skutečně tolik exemplářů vzniklo.

Neméně zajímavým exponátem je rovněž LM 002 v netradiční žluté karoserii. Offroad z osmdesátých let je nepřímým předchůdcem chystaného SUV Urus. LM 002 vznikl jako výsledek projektu vojenského vozidla pro americkou armádu. Armádní speciál se ale zakázky nedostal, a tak z něj Lamborghini alespoň vyvinulo sériové auto.

Zmínit musíme i Aventador Roadster zavěšený na stěně v prvním patře muzea Lamborghini. Stříbrnomodrý Aventador Roadster nahradil dřívější žluté Murciélago LP640. Místo Gallarda Polizia je v Sant‘ Agatě nově vystaven jeho nástupce Gallardo LP560-4 Polizia. Ve službě verze LP560-4 tu dřívější nahradila v roce 2008, Lamborghini italské státní policii předalo dva vozy.

Foto: František „Kulda“ Novák

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..