Reportáže

Super Trofeo v Brně: prezentační akce

Tento víkend se na Masarykově okruhu odehrála vedle okruhových závodů i prezentační akce automobilky Lamborghini. Při ní si návštěvníci mohli prohlédnout tři vozy ze současného portfolia značky – Gallardo LP550-2 Valentino Balboni, Gallardo LP560-4 Spyder a nejnovější Gallardo LP570-4 Superleggera.

Tyto automobily zde doprovázely šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo, jehož závody byly z důvodu nehody Giorgia Bartocciho zrušeny. Trojice vozů ale v Brně zůstala po celý víkend až do neděle.

Lamborghini Gallardo LP560-4 Spyder je z dané trojky nejstarší, jeho oficiální premiéra proběhla na podzim roku 2008. Nejen v žlutém laku Giallo Midas to ale otevřenému supersportu stále sluší. I se zrychlením z nuly na sto za 4,0 s a maximálkou 324 km/h patří nadále Gallardo LP560-4 Spyder do top kategorie.

Gallardo LP550-2 Valentino Balboni bylo postaveno na počest slavného testovacího jezdce při jeho odchodu do důchodu. Jako dárek dostal vůz náhon jen na zadní kola, u Lamborghini dosti neobvyklá věc.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera je z této trojice nejsilnější, nejrychlejší i nejlehčí. Agresivní vzhled hovoří za vše, na okruh je tohle lambo to pravé!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..