NovinkyReportáže

Veneno a Sesto Elemento: Bok po boku

Lamborghini tento víkend pořádá světové finále letošního ročníku šampionátů Super Trofeo, v rámci kterého se proti sobě postaví nejlepší jezdci ze tří sérií – evropské, asijské a americké. Na tuto akci Lamborghini láká pomocí svých exkluzivních modelů – Venenem a Sesto Elementem.

Světové finále Super Trofea se koná na italském okruhu Vallelunga. Během víkendu automobilka nabídne vybraným lidem jízdu v Sesto Elementu a Venenu, aby ukázala schopnosti těchto aut, která patří mezi nejdražší modely Lamborghini historie značky. První stojí dva miliony eur bez daně, přičemž není homologováno pro běžný silniční provoz, zatímco druhé stojí tři miliony eur a na běžné silnice může.

Připomeňme, že zatímco Sesto Elemento je postaveno na základech Gallarda LP570-4 Superleggera, Veneno používá techniku Aventadoru. Předností Sesto Elementa je nízká hmotnost, auto váží pouhých 999 kilogramů, Veneno se zase chlubí futuristickým designem jak z jiného světa. Sesto Elemento má být vyrobeno ve 20 zákaznických kusech, Veneno ve třech, čtvrtý exemplář si automobilka ponechá.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..