Novinky

Aventador SV oficiálně: O 50 koní více a o 50 kg méně

Lamborghini na ženevském autosalonu odhalilo očekávanou novinku, Aventador SV. Automobil navazuje svým charakterem na svého předchůdce, Murciélago SV, je lehčí a silnější než výchozí model.

Novinka se oficiálně jmenuje Aventador LP 750-4 Superveloce. Čísla v názvu odkazují na výkon motoru činící 750 koní a pohon všech kol (tvořený systémem Haldex čtvrté generace). Proti výchozímu Aventadoru je 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec Superveloce o 50 koní výkonnější. Díky tomu vůz zrychlí z 0-100 km/h za pouhé 2,8 sekundy a jede rychlostí přes 350 km/h. Motor nadále spolupracuje s robotizovaným manuálem.

Vedle výkonnějšího motoru se Superveloce liší také nižší hmotností. Auto váží 1.525 kg, o 50 kg méně než výchozí model. Automobilka toho dosáhla karbonovými dveřními panely, karbonovými skořepinami sedaček, chybějícími koberečky nebo chybějící částí protihlukové izolace. Díky tomu je uvnitř viditelná část karbonového monokoku auta. Superveloce je rovněž standardně dodáváno bez multimediálního systému, ten je ale možné bez odatečného příplatku objednat.

Novinkou jsou také adaptivní magneticko-reologické adaptivní tlumiče. Nastavení odpružení se liší v závislosti na aktuálním jízdním stylu a podmínkách na silnici. Nový je rovněž elektromechanický posilovač řízení s proměnlivým účinkem. O zastavení se starají karbon-keramické brzdy.

Aventador LP 750-4 Superveloce se liší také svým vzhledem. Nové prvky byly navrženy hlavně kvůli aerodynamické účinnosti, cílem bylo zvýšit přítlak a být nadále aerodynamicky účinný. Zřejmě nejvýraznějším prvkem je karbonové křídlo na zádi s možností nastavení sklonu. Nové jsou ale rovněž nárazníky. Kovaná kola v matně černém provedení jsou na přední nápravě 20palcová a na té zadní 21palcová. Za příplatek mohou disponovat centrální maticí.

Změnou prošla také kabina. Uvnitř se objevuje speciální tkanina Carbon Skin, která slaví premiéru v sériovém voze (dosud ji použil jen unikátní Aventador J). Nové jsou též sportovní sedačky čalouněné alcantarou doplněnou o kožené detaily (ve tvaru písmena Y). Grafika nového TFT displeje je laděna do žluté.

Jeden myslel na “Aventador SV oficiálně: O 50 koní více a o 50 kg méně

  • Nejlepsi Lamborghini Aventador LP750-4 Super Veloce

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..