Reportáže

Fotogalerie: Lamborghini v Ženevě 2015

Lamborghini na letošním ženevském vsadilo na prezentaci modelu Aventador v posílené a odlehčené verzi Superveloce. Aventador SV ale nebyl jedinou novinkou, ve spolupráci s Mizuno Lamborghini představilo novou běžeckou obuv Wave Tenjin.

Očekávali jsme, že prezentovaný Aventador Superveloce ponese karoserii v novém rudém odstínu Rosso Bia. Místo toho na výstaviště dojel kousek ve žlutém odstínu Giallo Orion. Díky této barvě auto určitě přitáhlo větší pozornost ke stánku Lamborghini.

Úpravy se designérům rozhodně povedly. Automobil je laděn velice agresivně a působí, jakoby právě přijelo ze závodního okruhu. Snad jen zadní spoiler vypadá trochu obyčejně – rozhodně to není taková pecka jako křídlo u Countache nebo Murciélaga SV. Na druhou stranu je podle slov představitelů automobilky skutečně aerodynamicky účinné a není zde tedy jen na okrasu.

Aventador Superveloce vstoupí na trh koncem letošního jara, na evropských trzích bude stát 327.900 eur (bez daně). To je při současném kurzu asi 9,02 milionu korun. Základní Aventador v době vstupu na trh stál 255.000 Euro.

Co se týče nové boty Wave Tenjin, tak je náznak hlubší spolupráce Lamborghini s japonskou značkou Mizuno. Od srpna bude v prodeji kolekce oblečení a bot Mizuno se znaky Lamborghini. Japonsko-italská spolupráce zatím spolupracuje pět let.

Jeden myslel na “Fotogalerie: Lamborghini v Ženevě 2015

  • Nejlepsi je prostě novy Aventador 750-4 SuperVeloce tesim se az ho poprve uvidim naživo

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..