Novinky

Lamborghini 50th Anniversary přijde v roce 2013

Automobilka Lamborghini bude v roce 2013 oslavovat půlstoletí své existence a jako tradičně oslaví toto jubileum speciálním vozem. Podle některých spekulací se nebude jednat o limitovanou verzi stávajícího modelu, ale o zcela nový automobil.

Lamborghini 50th Anniversary bude pravděpodobně postaveno na základech vlajkové lodi LP700-4, kterou oficiálně poznáme na jarním autosalonu v Ženevě. Spekulace ale naznačují, že se nemáme těšit jen na jiný lak a lepší výbavu, ale na zcela nový model.

Vůz by totiž mohl být jakýmsi Reventónem na základech LP700-4. Úpravou neprojde jen karoserie, ale i technika pod jejím hávem. O takovém voze se hovořilo už při prvních spekulacích o nástupci Murciélaga a nemáme proč nevěřit tomu, že toto halo auto oslaví 50 let od založení Lamborghini.

Automobilka poprvé slavila čtvrtstoletí od svého založení, když v roce 1988 odhalila Countach 25th Anniversary s vylepšeným motorem a novou karoserií. O pět let později se na trhu objevilo Diablo SE30 s vyšším výkonem a novými nárazníky. Zatím posledním jubileem bylo 40 let od vzniku továrny, což oslavilo Murciélago 40th Anniversary. To však mělo jen speciální lak Verde Artemis a rozsáhlejší výbavu.

Foto: Murciélago 40th Anniversary

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..