Super Trofeo

Super Trofeo se vrací na Paul Ricard

Série Lamborghini Blancpain Super Trofeo bude pokračovat tento víkend na francouzském okruhu Paul Ricard, kde se pojedou kola sedm, osm a devět. Do kokpitu závodního Gallarda Super Trofeo se posadí čtyři nováčci.

Do VIP vozu se posadí bývalý jezdec formule 1 Stefan Johansson, jehož jako týmový kolega doplní Peter Wyss, vítěz čtyřiadvacetihodinovky ve Spa v letech 2004 a 2009. Johansson jezdil v královské disciplíně motosportu mezi roky 1983 až 1991 za stáje Tyrell, Ferrari a McLaren, v roce 1997 se mu podařilo vyhrát čtyřiadvacetihodinový závod v Le Mans.

V druhém VIP autě bude závodit Fabien Barthez, bývalý brankář francouzské fotbalové reprezentace a mistr světa z roku 1998. Šampionát chce tímto pilotem vzdát hold právě probíhajícímu mistrovství světa ve fotbale v Jižní Africe. Spolujezdcem Bartheze bude Anthony Beltoise, francouzský závodník.

“Série je stále silnější,“ říká Manfred Fitzgerald, vedoucí značky a designu, „Paul Ricard je jeden z technologicky nejvyspělejších tratí v Evropě. Je to náročný okruh, takže by měl být zajímavý, jak pro profesionální jezdce, tak pro piloty – gentlemany.“

Současní lídři tabulky jezdců ve Francii startovat nebudou, a to z důvodu úmrtí Nicolase Hayeka, otce Marca A. Hayeka a zakladatele hodinářské společnosti Swatch.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..