Super Trofeo

Otec a syn Cecottovi vyhráli první italský závod

Johnny Cecotto a jeho syn Johnny Cecotto mladší vyhráli první závod tohoto víkendu, který série Lamborghini Blancpain pořádá na italském okruhu Vallelunga. Venezuelský závodník, bývalý pilot formule 1 a mistr světa motocyklových závodů, se se svým synem účastní tohoto víkendu jako VIP jezdec.

První italský závod začal zostra tak, jak se podle plánů očekávalo. Gian Luigi Picciolo odstartoval z první pozice, ale již brzy jej předjel Marc A. Hayek z Blancpain Reiter Engineering. Ten ale ve čtvrtém kole dostal smyk a do čela se dostal Johnny Cecotto starší.

Během výměny jezdců vyjel z depa safety car, to proto, že Jochen Uebler z druhého VIP vozu dostal smyk a zablokoval trať.

Během výměny jezdců zůstal v čele Johnny Cecotto mladší a svoji pozici uhájil až do šachovnicového praporku. Na druhou pozici se nakonec vyšvihl Mirko Venturi, třetí dojel Hervé Leimer.

“Jsem velice šťastný s tímto vítězstvím,“ řekl po závodě Johnny Cecotto mladší, „před závodem jsem s tátou vtipkoval, ať mi předá vůz na prvním místě a on to opravdu udělal! Je skvělé s ním závodit, už dlouho jsme se o to pokoušeli, ale podařilo se nám to až teď.“ „Johnny udělal perfektní práci,“ dodal Johnny Cecotto starší, „první závod a první vítězství.“

S Mirkem Venturim na stříbrné pozici získal boj o jednotlivé tituly jasnější tvář. Peter Kox dojel až šestý, Fabio Babini ztratil na vítěze dvě kola. I díky tomu Venturi nadále vévodí profesionálním jezdcům. Mezi piloty – gentlemany vede o 11 bodů Eugenio Amos před Tommasem Mainem. Před námi jsou ale ještě dva nedělní závody, které mohou leccos změnit!

Výsledky prvního závodu na Vallelunze:
1. Cecotto/Cecotto Jr. (#1), Automobili Lamborghini, 40:51.221
2. Venturi/Maino (#46), Black Bull Swiss Racing, + 1.313
3. Leimer H./Laurent (#19), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 2.990
4. Leimer C./Navarro (#63), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 3.084
5. Janiš/Stovicek (#88), Charouz-Gravity Racing, + 3.591
6. Hayek/Kox (#24), Blancpain Reiter Engineering, + 4.022
7. Charouz/Urban (#77), Charouz-Gravity Racing, + 8.855
8. Invernizzi (#23), Black Bull Swiss Racing, + 27.911
9. Amos (#69), Touringauto, + 1 kolo
10. Pronk (#76), Blancpain Reiter Engineering, + 1 kolo
11. Babini/Piccioli (#22), MIK Corse, + 2 kola

Neklasifikováni
12. Tenchini/Uebler (#2), Automobili Lamborghini, + 11 kol
13. Bellini (#3), Bonaldi Motorsport, + 17 kol

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..