Super Trofeo

Super Trofeo – pravidla

Tento víkend odstartuje druhá sezona šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Abychom letošní ročník lépe pochopili, zopakujeme si pravidla, podle kterých se tento značkový pohár jezdil loni. V tom letošním by žádné větší změny neměly nastat.

Závodní automobil

Piloti šampionátu budou tak jako loni závodit s Gallardem Super Trofeo, což je posilněné a upravené Gallardo LP560-4. Oproti němu se závodní vůz liší v modifikovaném vzhledu pro lepší přítlak na závodní dráze a díky posilněnému motoru, jež dosahuje výkonu 570 koní. Zajímavostí je pohon všech kol, čímž je pohár jedinečný na celém světě. Vedení také tvrdí, že šampionát Super Trofeo je tím nejrychlejším na světě.

Automobily jsou totožné, jednotlivé týmy si však vůz nastavují dle libosti. Minimální hmotnost však musí dosáhnout 1350 kilo včetně jezdce, Cena Gallarda Super Trofeo se včetně balíčku náhradních dílů a poplatků za vstup do jednotliých závodů pohybovala okolo 225 000 Euro bez daně.

Jezdci a bodování

Posádka automobilu je tvořena dvěma jezdci, přičemž alespoň jeden musí vlastnit profesionální licenci FIA. V polovině závodu se posádka střídá, první do závodu nastupuje ten, kdo zajel v kvalifikaci horší čas. V případě nutnosti je možné do závodu nasadit pouze jednoho jezdce, i ten však musí v půlce závodu do boxů.

Za vítězství v závodě dostanou oba vítězní jezdci 15 bodů, dále 12, 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2 a desátý v pořadí 1 bod. Pokud na konci sezony bude mít více pilotů stejný počet bodů, vyhraje ten (ta dvojice) s nejvyšším počtem vítězství. Titul profesionálních jezdců obhajuje Ital Fabio Babini, amatérským pilotům loni dominoval jeho kraj a týmový kolega Claudio Rossetto.

Závodní víkend

Závodní víkend začínají jezdci třicetiminutovým tréninkem, po kterém následuje stejně dlouhá kvalifikace. Do čyřicetiminutového závodu se startuje letmým startem, za závodní víkend proběhnou celkem tři takové závody. Jede se pouze jedna kvalifikace, startovní rošt je posléze seřazen podle výsledků z předchozího závodu.

Sezona

Tak jako loni se i letos pojede na šesti evropských okruzích běhm závodních víkendů ostatních sérií. Prvním dějištem bude Hockenheim v Německu tento víkend, následuje Brno (21. až 23. května), francouzské Paul Ricard (2. až 4. července), belgické Spa (29. až 31. července), maďarský Hungaroring (21. až 22. srpna) a italská Vallelunga (24. až 26. září).

V následující fotogalerii se podívejte na sestřih z loňského ročníku:

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..