Video

Promo video: Murciélago LP640

Na Ženevské výstavě 2006 automobilka Lamborghini představila modernizovanou verzi vlajkové lodi Murciélago. Faceliftovaný model svým označením zavzpomínal na léta dávno minulá. Automobil byl pojmenován Murciélago LP640, podobným titulem se značil již Countach.

Označení LP je zkratkou pro longitudinale posteriore, tedy pro podélné uložení motoru. Číslovka 640 pak vysvětluje, jaký výkon má motor. Ano, oproti předchozí verzi výkon narostl o celých 60 koní! Jestli je to málo, nebo hodně, je již na vás. Na vozovku jsou pak přenášeny všemi čtyřmi koly. Splašené stádo koní LP640 rozpohybuje na stovku za 3,4 sekundy, maximální rychlost činí 340 km/h.

Designéři Lamborghini Style Centre se při úpravách křivek zaměřili na zvýšení agresivity automobilu. Celková koncepce zůstala zachována, změnily se jen jednotlivé detaily. Přídi dominoval inovovaný nárazník s agresivním výrazem, záď zdobil nový difusor, do něž byl včleněn mohutný otvor výfuku. Zadní světlomety představily novou optiku, která se podobala té u prototypu Miura Concept. „Atomový“ design světel dává v noci jasně najevo, kdo vás předjel. Při pohledu zboku si všimnete nových zrcátek, zajímavostí je také otvor před levým zadním kolem, jež na druhé straně chybí. Ptáte se k čemu slouží? Otvor je chladičem oleje.

Uvnitř zůstalo vše při starém, jen kvalita interiéru se opět vylepšila. Ještě jemnější kůže, ještě kvalitnější výbava.

Vůz se začal prodávat na jaře 2006. Standardní možností byla šestistupňová manuální převodovka, nicméně v průběhu doby se za standard začal brát sekvenční e-gear. Zákazníci si mohli objednat nové ráfky Hermera, či atypický zelený lak Verde Drago. Od roku 2008 se podle nového označení modelů Lamborghini vůz někdy nazývá jako Murciélago LP640-4.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..