Reventón nůž od Extrema Ratio

Italská firma Extrema Ratio byla v roce 2008 vybrána, aby vyrobila limitovanou edici nože, nazvaného Reventón Folder. Tím byly vybaveny všechny vyrobené Reventón kupé pro případ nouze. Pokud by se jeden z vozů převrátil, právě tento nůž mohl posádku zachránit.

Pohotovostní nůž je vybaven 11 centimetrovým ostřím, které se dá otevřít pomocí jedné ruky. Čepel umožňuje rychlé řezání bezpečnostních pásů a postrojů, stejně tak může proniknout tenkými plechy. Ve výbavě nože nechybí ani kladívko na proražení oken.

Extrémy Ratio se zaměřuje na výrobu armádních nožů, na které používá ty nejnovější technologie, jež byly použity i na výrobu této čepele. Rakouská kobaltová ocel N690 je laserem řezána a tepelně potažena uhlíkem a dusíkem kvůli snížení třpytu a zvýšení antikorozní funkce. Konečné ostření je prováděno ručně.

Pro nůž Reventón nebyla vyrobena žádná pochva, výrobce počítal s využitím v automobilech, a tak pochvu nahradila krabička z tmavé oceli. Rukojeť je z antikorozního hliníku, její délka činí 16 cm, díky čemuž je nůž docela veliký na běžné nošení v kapse. Kvůli mohutnému provedení nůž váží asi půl kila.

Reventón Folder byl vyroben v limitované edici 2000 exemplářů. Prvních dvacet směřovalo k majitelům Reventón kupé, zbytek byl od léta 2008 nabídnut k prodeji.

Foto: Extrema Ratio

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..