Super Trofeo

Piloti Super Trofea se už těší do Brna

Tento víkend proběhne na Masarykově okruhu v Brně druhý závodní víkend letošního šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Favority jsou vedle vedoucí posádky Marc A. Hayek a Peter Kox i čeští piloti ze stáje Charouz-Gravity Racing.

Charouz-Gravity Racing nahradil loňskou stáj Lamborghini Racing Eastern Europe včetně jejích jezdců. Hlavním favoritem týmu je jistě Jarek Janiš, který má zkušenosti i z testování monopostu formule 1. „Budeme mít jistou výhodu proti ostatním jezdcům, protože Brno dobře známe,“ říká Jarek Janiš, který loni skončil v celkovém hodnocení třetí, „nicméně mezi námi jsou i nováčci, kteří se s Gallardem Super Trofeo stále učí, a tak bude závod určitě zajímavý.“

Black Bull Swiss Racing, další nový tým letošního ročníku, nasadí v Brně dva vozy. Italští piloti Mirko Venturi a Tommaso Maino pojedou s číslem 46, „gentleman pilot“ Andrea Invernizzi s 26. „Zjistili jsme, že potřebujeme druhý automobil, abychom byli konkurenceschopní,“ vysvětlil tento důvod šéf stáje Lanfranco Casartelli.

Do VIP vozu Lamborghini se tentokrát posadí dva angličtí novináři, a to zkušení Roger Green a John Barker, kteří pracují pro britský magazín EVO. V druhém VIP autě doplní Giorgia Sannu belgický závodník a novinář Stéphane Lemeret.

Tři čtyřicetiminutové závody šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo o víkendu doplní evropský pohár FIA GT3 nebo světová FIA GT1. Protože Masarykův okruh letos slaví osmdesáté narozeniny, čeká na návštěvníky rovněž bohatý doprovodný program.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..