Super Trofeo se chystá do Brna

Šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo již tento víkend navštíví české luhy a háje, kde odjede celkem tři závody. Společnost mu budou dělat i Porsche Carrera Cup Italia, evropský šampionát FIA GT3 a královský světový pohár FIA GT1.

Návštěvníci se mohou těšit na nabitý víkend. Masarykův okruh v Brně slaví osmdesát let své existence, což značí bohatý doprovodný program. Ten započne již v pátek, kdy se jednotliví závodníci budou seznamovat s okruhem v rámci tréninků a kvalifikace.

V sobotu odstartují i první kola závodního víkendu. V 13:00 na trať vyrazí splašení býci, které budou v 14:15 následovat vozy poháru GT3. I tam má Lamborghini své želízko v ohni, Philip Geipel a Ellen Lohrová dojeli v minulém závodě v anglickém Silverstone za volantem Gallarda LP560-4 třetí, přičemž Philip Geipel odjel první část závodu první! Doufejme, že se černému Gallardu LP560-4 bude dařit i v Brně. Večer návštěvníkům zahrají Iva Frühlingová & NO PAN!C.

V neděli se bude závodit nejvíc, v 10:00 odstartuje závodní neděli Super Trofeo, následované Porsche Carrera Cupem (11:10) a ve 12:15 i druhým kolem FIA GT3. Odpoledne zahájí královská FIA GT1 ve 14:15 a ukončí Super Trofeo v 15:45. Na podrobný rozpis závodního víkendu se podívejte sem.

Co se týče vstupného, v pátek je vstup na okruh včetně paddocků zadarmo, v sobotu a v neděli zaplatíte za vstupenky od 350 Kč (tribuny D a G) do 800 Kč (včetně vstupu do padoccků).

Doufáme, že se bude dařit i českým a slovenským pilotům. V Lamborghini Blancpain Super Trofeo se můžete těšit na Jarka Janiše, Adama Lacka nebo Petra Charouze, ve FIA GT3 jezdí devatenáctiletý Martin Matzke za volantem BMW Alpina B6 a konečně ve FIA GT1 startují Slovák Ján Daniš s Murciélagem LP670 R-SV a Tomáš Enge za volantem Astonu Martin DBR9. Za redakci CzechLamborghini.cz jim držíme palce!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..