Novinky

Naděje pro Estoque?

Poslední zprávy z automobilky Lamborghini naznačují, že by se její modelové portfolio mohlo rozšířit o třetí řadu, kterou by se pravděpodobně mohl stát čtyřdveřový supersedan vycházející z konceptu Estoque! Stephan Winkelmann, prezident a generální ředitel Automobili Lamborghini SpA, tuto možnost naznačil v rozhovoru pro magazín Bloomsberg.

“Třetí modelová řada by automobilce sedla,“ uvedl Winkelmann pro Bloomsberg. Při otázce, jak by takový automobil vypadal, řekl: „Čtyřdveřový automobil by byl logickým krokem.“

Pokud budeme brát slova generálního manažera továrny vážně, jsou tu dvě možnosti, jak by takový vůz mohl vypadat. Do sériové výroby by se mohl dostat buď čtyřdveřový supersedan Estoque, nebo terénní automobil, volně navazující na monstrózní LM002.

O „novém LM002“ se nedávno zmiňoval i německý korespondent magazínu Car and Driver Jens Meiners. Podle jeho informací vedení Lamborghini nad výrobou SUV čile diskutuje. Nové LM002 by pak mohlo vycházet z nových generací Porsche Cayenne a Volkswagen Touareg.

Pokud by se Lamborghini rozhodlo uvést na trh koncept Estoque (představený na Pařížském autosalonu v roce 2008), mohl by vycházet z nového Audi A7, který mateřská automobilka nedávno představila. V jeho liniích totiž spatříte jistý náznak z Estoque.

Lamborghini Estoque bylo prezentováno jako jedna z možností, jak by mohla vypadat třetí modelová řada. Po vřelém přijetí veřejností ale vedení továrny naznačilo, že Estoque nemá v plánu vyrábět. Krátce poté uvedl britský Autocar, že by se Estoque mohlo začít vyrábět v roce 2011. Byla to prorocká slova, nebo jen sen redaktorů?

Jeden myslel na “Naděje pro Estoque?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..