Novinky

TeamSpeed: Gallardo LP570-4 SV na cestě!

Server TeamSpeed.com uvedl několik spekulací o Gallardu LP570-4 SV, které prý automobilka Lamborghini uvede co nevidět. Dočkáme se jej na březnovém autosalonu v Ženevě?

Lamborghini zřejmě zachová současné číselné označení, nastolené faceliftovaným Gallardem LP560-4. Jeho odlehčená verze se bude jmenovat LP570-4 SV. Z tohoto názvu vyplývá, že model dostane posilněný desetiválec o deset koní, jehož výkon se tak zastaví na hodnotě 570 koní. Pohon na čtyři kola zůstane zachován, zkratka SV znamená SuperVeloce, jako u hardcore verzí vlajkových lodí značky.

Automobil dostane odlehčenou karoserii a interiér, kde najdete jen to nejpotřebnější vybavení, brzdy budou karbonové.

TeamSpeed zauvažoval i nad vzhledem vozu. LP570-4 SV zřejmě dostane podobný nárazník jako Murciélago SV, zadní přítlačné křídlo se pravděpodobně využije ze závodního Gallarda Super Trofeo.

Gallardo SV bude zájemcům představeno během ledna 2010, veřejná premiéra je očekávána v březnu 2010 na Ženevském autosalonu, dodávky zákazníkům začnou v květnu.

Mohlo by se zdát, že těmito informacemi skončíme, nicméně TeamSpeed spekuluje, že odlehčené Gallardo SV nebude poslední verzí současného baby lamba. Tou bude extrémní Gallaro LP590-2 SV, očekávané na podzim 2010! 590 koní jen na zadních kolech? Už teď se nemůžeme dočkat autosalonů v Ženevě a Paříži!

Foto: TeamSpeed

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..