Reportáže

mmotion09: letos i s Lamborghini

Pátý ročník přehlídky exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek mmotion09 odstartoval v dnešních dopoledních hodinách. V prostorech Veletržního paláce v pražských Holešovicích mohli návštěvníci spatřit rozzuřeného býka, vzpínajícího se hřebce, ale i šestiměsíčního tygra.

Letošní mmotion09 se konal spolu s dalšími dvěmi přehlídkami, výstavou Art & Interior a veletrhem Mediart. Vedle automobilových, motocyklových a lifestylových značek tak mohli návštěvníci navštívit i výstavu moderního nábytku, designu, architektury a developmentu; a veletrh plastické a estetické chirurgie. Díky spojení těchto tří výstav byly v pražském Veletržním paláci k vidění exponáty za zhruba dvě stě milionů korun.

Přehlídka mmotion se již tradičně koná ve Velké dvoraně Veletržního paláce a nejinak tomu bylo i letos, nicméně hospodářská krize dolehla i na české dovozce, a tak vystavených automobilů bylo méně než v minulých ročnících.

Jestliže loni byly k vidění vozy hlavně od Auto Charouz, letos tuto pozici zaujalo Auto Exner. Výhradní dovozce několika luxusních automobilek letos předvedl výkvět své nabídky. Návštěvníci si mohli prohlédnout vozy Audi, Bentley, Aston Martin a Lamborghini. Z britských zástupců nesmíme opomenout Bentley Continental Supersports, nejrychlejší a nejsilnější automobil tohoto výrobce, který i přes redukci hmotnosti neztratil nic ze svého pohodlí a kvality. Obdobným vozem je i Aston Martin DBS, spojující sílu, krásu a duši, která zaujala i Jamese Bonda, po jehož boku se tento britský aristokrat objevil.

Automobilka Lamborghini byla letos zastoupena dvojicí vozů. Očekávané Murciélago LP640 nahradila jeho ostrá verze Murciélago LP670-4 SV v originální matné žluté. Tento model je nejrychlejší a nejsilnější sériové Lamborghini všech dob, které oproti svým předchůdcům neztratilo ani kousek duše.

Druhým Lamborghini bylo Gallardo LP560-4 Spyder v matné hnědé. Modernizované babylambo v mnohém připomíná nejdražší model značky Reventón, navíc díky zvýšení výkonu oproti předchůdci se dvacetikusovému Reventónu přiblížilo i výkonově.

Ve Velké dvoraně holešovického výstaviště návštěvníci mohli spatřit i další automobily. Nechybělo Ferrari California, KTM X-Bow, Maserati Quattroporte, či Chevrolet Corvette „Mako Shark“ Convertible z roku 1964. V ostatních prostorech výstaviště byly k vidění třeba svatební šaty s dvoumilionovou cenovkou, obrovské vířivé bazény, dvojice italských ultralehkých vrtulníků, či luxusní elektronika.

A jmenovaný tygr? Jednalo se o šestiměsíční mládě tygra usurijského, které se jmenuje Chico. K exkluzivním lifestylovým značkám patří i netradiční domácí mazlíček a tím tygr Chico určitě je. Jestliže o nákupu takového koťátka uvažujete, věřte, že Chico již teď sní čtyři kilogramy masa denně.

Letošní mmotion09 skončí v sobotu 28.11. 2009. První dva dny je otevřeno pouze pro zvané hosty, zahrnující VIP návštěvníky, novináře či odbornou veřejnost, v sobotu se budou moci přijít podívat i běžní návštěvníci. Pro ně bude v sobotu otevřeno od 10:00 do 18:00, vstupné činí 250 kč. Vedle vystavujících společností je pro sobotní návštěvníky připraven i doprovodný program.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..