Novinky

Winkelmann: Urus bychom mohli vyrábět mimo Itálii

Lamborghini je tradiční italskou značkou, tato automobilka nikdy nevyráběla své vozy jinde než v domovské Sant‘ Agatě. V následujících letech by se to ale mohlo změnit, domovská továrna totiž nemá dostatečnou výrobní kapacitu pro výrobu zvažovaného SUV.

Řešením se zdá být výroba auta vycházejícího z konceptu Urus mimo Sant‘ Agatu, nabízí se například slovenská továrna VW Group v Bratislavě, kde se bude vyrábět i druhá generace Audi Q7, ze kterého by SUV italské značky technicky vycházelo.

O výrobě Urusu v Bratislavě se již v minulosti spekulovalo, nyní se však k této otázce poprvé oficiálně vyjádřil šéf automobilky Stephan Winkelmann. Ten v rozhovoru pro australský server CarAdvice řekl, že pokud by měl na výběr mezi výrobou Urusu a zachováním výroby výhradně v Itálii, vybral by si SUV.

Winkelmann totiž vidí v Urusu velký potenciál. Automobilce by pomohl zdvojnásobit prodeje. Hlavně by však vzrostly zisky firmy, díky těmto příjmům by pak automobilka mohla snáze financovat nákladný vývoj supersportů.

Výroba SUV ale ještě není jistá, vedení VW Group, jehož je Lamborghini součástí, totiž tomuto projektu stále nedalo definitivní zelenou. Vedení jednak může řešit, zda by případná výroba mimo Itálii nepošramotila pověst Lamborghini, jednak není jasné, zda by o sportovní SUV byl dostatečný zájem.

Výroba vozu Lamborghini mimo Sant‘ Agatu by byla bezprecendentní. Dosud automobilka vyráběla mimo Itálii jen některé komponenty – například karoserie pro LM002 (ve Španělsku, u firmy Irizar) nebo desetiválcové motory pro Gallardo a Huracán (v maďarském Györu, v továrně Audi).

Jeden myslel na “Winkelmann: Urus bychom mohli vyrábět mimo Itálii

  • No určitě v České republice je místa tak na co čekat honem ať to frčí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..