Novinky

Plánuje vedení novou Jalpu a LM002?

Německý korespondent magazínu Car and Driver Jens Meiners s odvoláním na zdroj blízký vedení italské automobilky tvrdí, že Lamborghini v současné době plánuje rozšířit své portfolio o dva zcela nové modely. Prvním je vcelku realistický osmiválcový automobil, tím druhým má být SUV, jakýsi nepřímý nástupce slavného LM002!

Osmiválcový model by měl automobilce najít nové zákazníky především v nižší cenové hladině. Tvrdí se, že „nová“ Jalpa bude levný vůz tak, jako originální automobil. V současné době, kdy se stále potýkáme s probíhající krizí, by to byl vcelku logický krok. Navíc se automobilka zavázala, že do roku 2015 klesnou emise jejich vozů o 15%, čemuž by osmiválcový model mohl jistě napomoci. Otázkou také je, jestli jsme už osmiválcové lambo neviděli nedávno na Nurburgringu. Co když je testovací mula, která se v Zeleném peklu nedávno proháněla, ve skutečnosti nová Jalpa?

Druhým budoucím vozem bude podle Jense Meinerse velké SUV, které by mělo být postaveno na platformě nového Volkswagenu Touareg a Porsche Cayenne. K této ideje jsme skeptičtí a myslíme si, že německý novinář tímto nápadem uklouznul.

Jens Meiners se zmínil i o projektech, které vedení Lamborghini v minulých letech smetlo ze stolu. Těmi byly dvoumístné gran turismo a často zmiňovaný čtyřdveřový koncept Estoque. Podle zprávy německého dopisovatele nemáme počítat ani s jedním z vozů v sériovém provedení…

Nechme se překvapit, jak automobilka zareaguje a jestli v blízké době uvidíme lambo postavené na zcela novém podvozku. Troufáme si tvrdit, že tím prvním bude dvanáctiválcová Jota na začátku příštího roku. Nebo se mýlíme?

Foto: Lamborghini Jalpa

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..