Video

Video: Lamborghini Coatl

Lamborghini Coatl vzniklo v polovině devadesátých let jako dílo mexické značky Automóviles Lamborghini Latinoamérica S.A.. Ta v roce 1995 získala práva na stavbu upravených Lamborghini.

Coatl byl postaven na základech modelu Diabla, s nímž sdílel šasi a techniku, karoserie automobilu byla kompletně předělaná. Změnou prošla celá přední část, která se podobá konkurenčnímu Ferrari F50. Velké otvory a tenký spoiler znamenají lepší aerodynamiku, staré světlomety nahradily nové. K předním kolům vedou mohutné otvory, zaručující lepší chlazení brzd.

Upravena byla i zadní část, jejíž křivky byly zdramatizovány. Celistvý nárazník dostal obrovské otvory mezi minimalistickými nárazníky, zahrnující jen okolí čtveřice výfuků. Novinkou byly i naprosto odlišné zadní svítilny.

Mexické lambo mělo být stavěno na míru podle požadavků jednotlivých zákazníků, což zahrnovalo i stavbu sedaček podle tvaru zákazníkových zad. Každý Coatl měl být jedinečný, po světě by neměly jezdit dva shodné vozy. Unikum jednotlivých aut bylo dosaženo speciálními barvami a různou kombinací materiálů v interiéru.

Stavba automobilu trvala čtyři roky, veřejnosti byl poprvé představen v roce 2000 pod názvem Lamborghini Eros 2000. V tu dobu vzešly najevo i parametry automobilu. Z dvanáctiválcového motoru o objemu 6,3 l bylo vyždímáno 635 koní, jež umožňovaly zrychlit z nuly na sto za 3,54 s a jet až 385 km/h. Později dostal Coatl vylepšený motor, o objemu 6,8 l a výkonu 675 koní. Maximální rychlost se díky tomu posunula až k hranici 390 km/h.

Automóviles Lamborghini Latinoamérica S.A. byla založena v roce 1995 Jorgem Antoniem Fernandezem Garciou, který získal právo na používání znaků a jména italské automobilky. Po převzetí Lamborghini koncernem Volkswagen ale byly veškeré smlouvy zrušeny. Stavba dalšího modelu, nazvaného Alar 777, už povolena nebyla.

Foto: Automóviles Lamborghini Latinoamérica S.A.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..