Video

Video: Huracán a jeho technika

Lamborghini Huracán přijíždí s moderní technikou. Automobilka se ji rozhodla prezentovat pomocí následujícího videa. V něm Lamborghini prohlašuje, že je Huracán jako stroj času, jen rychlejší.

Samotná karoserie Huracánu vychází z Gallarda, což je znatelné na boční siluetě vozu. Vedle hliníkových dílů jsou však použity i karbonové prvky. Přední i zadní náprava je hliníková, možností je připlatit si za magneto-reologické tlumiče, které rychleji reagují na povrch vozovky, nebo pneumatické zvedání přední nápravy o 45 mm pro snadnější překonávání zpomalovacích prahů. Brzdové kotouče jsou karbon-keramické.

Řízení je elektromechanické, podle Lamborghini přispívá k větší stabilitě. Připlatit si je možné i za řízení s proměnlivým účinkem. Ten se liší v závislosti na vybraném módu (Corsa, Strada, Sport).

Jízdní režimy pilot vybírá pomocí přepínače Anima na volantu. Jednotlivé módy upravují třeba i zvuk motoru nebo nastavení sedmistupňové dvouspojkové převodovky.

O pohon Huracánu se stará atmosférický 5,2litrový desetiválec, jehož točivý moment je posílán na všechna kola. V základu je na přední kola posíláno 70 procent na zadní nápravu a 30 procent na tu přední. Dopředu je možné poslat maximálně 50 procent krouťáku, dozadu je však možné poslat všechen.

Hlavní světlomety jsou kompletně tvořeny diodami, diody pro denní svícení tvoří efektivní dvojici písmen ypsilon.

Jeden myslel na “Video: Huracán a jeho technika

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..