Novinky

Urus: Sériové SUV bude vypadat jako koncept

Lamborghini Urus se začne sériově vyrábět až v roce 2018, tedy dlouhých šest let od premiéry stejnojmenného konceptu. Produkční vůz se ale navzdory této dlouhé době od konceptu nijak výrazně nezmění. Informoval o tom server Autoblog.

Redaktor Autoblogu o Urusu mluvil s nejmenovaným představitelem automobilky, který mu sdělil, že sériový Urus bude velice podobný konceptu z roku 2012. To naznačuje, že se u Urusu nedočkáme radikální změny designu tak jako u Bentley Bentayga, který se proti výchozímu konceptu výrazně změní. V tuto chvli však není jasné, zda SUV ponechá i jméno konceptu.

Zatímco o designu Urusu už máme nějaké ponětí, technika pod kapotou je zatím ve hvězdách. Šéf Lamborghini Stephan Winkelmann tvrdí, že by se SUV mohlo stát prvním modelem značky s přeplňovaným motorem, případně prvním plug-in hybridem. První možnost by pak naznačovala použití přeplňovaného čtyřlitrového osmiválce ze zásob koncernu VW Group. Podle slov Winkelmanna také není jasné, zda bude Urus nabídnut s jedním, nebo více motory.

Vedení Lamborghini dlouhá léta hovořilo o možném rozšíření modelové palety, kterého se nakonec dočkáme díky Urusu, vedení koncernu VW Group ale trvalo, než projekt „Lamborghini číslo 3“ schválilo. Přestože existovaly i další možnosti na expanzi (např. sedan vycházející z konceptu Estoque), bylo SUV podle Winkelmanna pro automobilku jasnou volbou. Z analýzy ceny a zájmu zákazníků totiž SUV vyšlo nejlépe.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..