Super Trofeo

Super Trofeo v Brně: nedělní závody zrušeny

Sobotní havárie Giorgia Bartocciho ze stáje MIK Corse nechala za sebou hořkou tečku. Oba nedělní závody šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo byly zrušeny. Pilot leží stále v nemocnici, podle nejnovějších zpráv utrpěl popáleniny nohou, má zlomenou stehenní kost, zlomené ruce a vnitřní zranění. Jeho stav se však zlepšuje.

Giorgio Bartocci v sobotním závodě dostal smyk na osychající trati a narazil asi ve sto osmdesáti kilometrové rychlosti do bariéry. Žlutý automobil začal okamžitě hořet, hlavně díky tomu, že se incident stal na začátku závodu a palivová nádrž byla skoro plná, jezdci nepomohlo ani to, že podle zákulisních informací neměl nehořlavé spodní prádlo.

Záchranářům se zprvu nedařilo oheň uhasit, dokonce jim pomáhal jeden z mechaniků, nicméně nakonec se popáleného pilota podařilo vynést z vozu. Bartocci je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno. Nejnovější informace naznačují, že utrpěl popáleniny nohou, má zlomenou stehenní kost, zlomené ruce a vnitřní zranění. Stav italského pilota se zlepšuje.

Vedení šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo v neděli vydalo oficiální stanovisko, že další závody v Brně ruší. Program pohárů FIA GT3 a FIA GT1 by měl pokračovat. Za celou redakci přejeme Giorgiu Bartoccimu všechno nejlepší a doufáme, že se do závodního kokpitu brzy vrátí.

Následující fotogalerie ukáže, jak Masarykův okruh vypadal před nešťastnou tragédií. Video a fotografie z nehody najdete tady.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..