NovinkySuper Trofeo

Super Trofeo se pojede v Brně!

Šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo zveřejnil oficiální kalendář pro sezonu 2010, který jistě potěší všechny české fanoušky Lamborghini. Hned druhý závod se pojede v České republice na Masarykově okruhu v Brně!

I letošní sezona se pojede na šesti evropských okruzích, po boku seriálů DTM, FIA GT, či Le Mans Series, na jezdce ale čekají čtyři neprozkoumané okruhy.

Jak jsme již uvedli v předběžném kalendáři, ročník 2010 odstartuje na německém okruhu Hockenheimring 23. dubna. Poté se však jezdci místo do Valencie podívají do Brna, kde se objeví během 21. – 23. května. V tomto termínu se na Masarykově okruhu jede i šampionát FIA GT3, a tak se v hlavním městě Moravy objeví hojné zastoupení italské značky. Vedle asi 15 vozů Super Trofeo se ve startovním poli FIA GT3 představí i 4 Gallarda LP560 GT3!

Další závody proběhnou na francouzském Paul Ricardu, belgickém Spa-Francorchamps, maďarském Hungaroringu a italské Vallelunze. (Podrobný kalendář pak najdete na konci článku).

Lonšký koncept tří závodů za jeden závodní víkend zůstane záchován, organizátoři byly s čtyřicetiminutovými závody a půlhodinovou kvalifikací spokojeni. „Sezona 2009 předčila naše očekávání, čtyřiadvacet pilotů sedmi národností skončilo na stupních vítězů,“ zrekapituloval loňský ročník Manfred Fitzgerald, ředitel Oddělení značky a designu. „Doufáme, že rok 2010 bude pro jezdce, týmy i fanoušky ještě zajímavější,“ těší se Fitzgerald.

Jednou ze zvláštností Lamborghini Blancpain Super Trofeo jsou samotné závodní automobily. Gallarda Super Trofeo pohání 570 koní, jež jsou na silnici přenášeny čtyřmi koly, čímž jezdci získávají jedinečnou stabilitu vozu. Díky tomu je Super Trofeo jediným značkovým pohárem na světě, kde se pohon všech kol využívá.

Oficiální kalendář sezony 2010:

Datum konání – Okruh – Závodní víkend

23.-25. dubna – Hockenheim (Německo) – DTM

21.-23. května – Brno – (Česká rep.) – FIA GT

2.-4.června – Paul Ricard (Francie) – FIA GT

29.-31.června – Spa-Francorchamps (Belgie) – FIA GT

21.-22. srpna – Hungaroring (Maďarsko) – LMS

24.-26.září – Vallelunga (Italie) – IGTC

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..