Novinky

Nové SUV se bude podobat BMW X6, bude se jmenovat Deimos?

Lamborghini ukázalo pozvaným návštěvníkům studii SUV, kterou veřejnost poprvé uvidí na letošním autosalonu v Pekingu. Přestože z tohoto představení neunikly žádné fotografie chystaného vozu, máme první představu, jak bude vypadat. Jeho karoserie bude lakována červeným lakem.

Vedle samotné barvy známe i celkové proporce. Automobil je údajně tvarem střechy velice podobný BMW X6. Samotné prvky designu se inspirovaly především u dvanáctiválcového Aventadoru, najdeme zde ale i závan Sesta Elementa. Na zádi jsou umístěné čtyři čtvercové koncovky výfuku. Zadní i přední světlomety jsou tvořeny LED diodami. Kola s karbonovými prvky jsou 24palcová (!), za nimi se schovávají karbon-keramické brzdy.

Vnitřek je čtyřmístný, středový tunel je údajně hodně vysoký, použito je zde množství karbonu. Zadní dveře jsou velké, a tak se dovnitř pohodlně nastupuje. Palubní deska je velice podobná té z Aventadoru.

Automobil má delší rozvor náprav než Porsche Cayenne, blízko má v tomto ohledu k Audi Q7. Kdo se bojí, že se SUV od Lamborghini bude až moc podobat Cayennu, může se údajně přestat strachovat. Tvary jsou celkově velice agresivní.

Auto zůstává studií, Lamborghini až podle zájmu potenciálních zákazníků rozhodne, zda SUV začne vyrábět. Kolik by vůz mohl stát, Lamborghini neoznámilo.

Automobilka rovněž neoznámila, jaký motor by se mohl objevit pod kapotou, a s jakou převodovkou by mohl spolupracovat.

A jméno? Návštěvníci neveřejné prezentace o žádném nehovoří. Lamborghini si nicméně nechalo zaregistrovat název Deimos, a tak se ihned vyrojily spekulace, že se jedná o jméno nového auta. Deimos byl v řecké mytologii synem Area a Afrodíté. Byl ztělesněním hrůzy, se svým bratrem Fobem doprovázel svého otce, boha války, do bitvy jako jeho vozataj. Takové jméno by k Lamborghini sedělo, nebo ne?

Foto: Takhle si nové SUV od Lamborghini představoval designér David Cardoso

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..