Novinky

LP700-4: barvy, rozměry a další info

Na internet utekly první oficiální dokumenty k novému modelu Lamborghini LP700-4. Jako první je zveřejnil server LamboPower. Dokumenty zveřejňují oficiální parametry i příplatkovou výbavu vozu.

Přestože podobné dokumenty k předchozím vozům ukazovaly i první obrázky, u LP700-4 je to jinak. Automobilka zavádí novou PR strategii a oficiální fotky automobilu si budeme moci prohlédnou až při jeho světové premiéře na jarním autosalonu v Ženevě.

Technická data

Automobilka již představila nový motor a převodovku ISR, která bude nástupce Murciélaga pohánět. Nyní ale známe i ostatní technická data.

Motor o objemu 6.498 ccm a výkonu 700 koní umožní vozu jet 350 km/h. Sprint z 0-100 km/h proběhne za 2,9 s. Výkon bude posílán na všechna kola pomocí systému Haldex. Z dokumentů rovněž vyplývá, že sedmistupňová robotizovaná převodovka ISR bude opravdu jedinou možností. Sbohem manuální převodovce!

Předchozí čísla naznačovaly mnohé spekulace, novou informací jsou ale rozměry automobilu. LP700-4 bude dlouhé 4.780 mm, široké 2.265 mm (včetně zrcátek) a vysoké 1.136 mm, rozvor je 2.700 mm. Jestli si nepamatujete rozměry Murciélaga, tady jsou: délka – 4705 mm, šířka – 2058 mm, rozvor – 2665 mm a výška – 1135 mm. LP700-4 tak bude o něco větší, jeho hmotnost pak bude 1.575 kg (Murciélago LP640 vážilo 1665 kg).

Barvy

V jednom z předchozích článků o LP700-4 jsme uváděli, že jej bude možné objednat v novém oranžovém laku Arancio Argos, ten však nebude jedinou novou barvou.

Standardními laky budou dva pastelové – černý Nero Aldebaran a žlutý Giallo Evros – a základní bílý Bianco Isis. Za příplatek bude možné objednat metalické, perleťové a matné laky. Mezi ty metalické patří černá Nero Pegaso, šedá Grigio Antares, modrá Blu Hera a nová stříbrná Grigio Estoque, představená na konceptu Estoque v roce 2008. Perleťové laky zahrnují žlutou Giallo Orion a dva odstíny oranžové – Arancio Atlas a Arancio Argos. Matné laky bude možné objednat v rámci individualizačního programu Ad personam, jejich skladba zůstává stejná – bílá Bianco Canopus, černá Nero Nemesis a hnědá Marrone Apus.

Interiér bude standardně jednobarevný, popřípadě s kontrastním prošíváním. Z počátku bude možné vybírat jen mezi hnědou kůží Marrone Elpis a černou Nero Ade. Za příplatek bude dvoubarevný interiér, popřípadě interiér z alcantary.

Příplatková výbava

Za příplatek bude možné objednat průhledný kryt motoru, černé ráfky, tlumiče v žlutém provedení nebo barevné brzdové třmeny. Interiér vylepší příplatkový lepší hudební systém LSS či multifunkční volant z performované kůže.

Vozy budou vyráběny jako modelový ročník 2012. V budoucnu bude možné LP700-4 dovybavit i dalšími příplatky, jako třeba interiérem z karbonových vláken.

Ilustrační foto: nákres, který zveřejnil server TopSpeed

2 komentáře: „LP700-4: barvy, rozměry a další info

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..