Novinky

LP570-4 Spyder Performante: první info

Automobilka Lamborghini ukázala svým zastoupením nový model v nabídce, kterým je Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante. Již déle očekávaná verze je odlehčeným kabrioletem na bázi babylamba, přímý konkurent staršího Ferrari Scuderia Spider 16M.

Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante (zdá se, že továrna se čím dál častěji pokouší o co nejdelší název nového modelu) je oproti standardní verzi o 65 kilogramů lehčí (suchá hmotnost tak činí 1485 kg) a o 10 koní silnější (celkový výkon je 570 koní). Nižší váhu zařídily především nové titanové ráfky RA (stejné jako u LP570-4 Superleggera) a sportovní sedadla v kokpitu, vyšší výkon znamená kratší zrychlení z nuly na sto (3,9 s), maximálka 324 km/h zůstala zachována.

Co se týče vzhledu, bude se LP570-4 Spyder Performante lišit předním nárazníkem a zadním difusorem převzatým z LP570-4 Superleggera, přítlačné křídlo bude dodáváno v rámci příplatkové výbavy. Novinkou jsou i dva „rychlé“ pruhy přes celou kapotu, ne nepodobné těm z Ferrari Scuderia Spider 16M. Kryt motoru se lehce podobá studii Concept S. Samozřejmostí je i několik nápisů „Performante“ po celém autě.

Výroba vozu začne na jaře příštího roku v pěti standardních lacích, a to v oranžovém Arancio Borealis, žlutém Giallo Midas, černém Nero Noctis, bílém Bianco Monocerus a šedém Grigio Telesto. Cena startuje na částce 182 900 euro bez daně.

Foto: Gallardo LP560-4 Spyder

Jeden myslel na “LP570-4 Spyder Performante: první info

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..