Novinky

LP570-4: první snímky z Ženevy

Podívejte se na první fotografie nového Gallarda LP570-4 Superleggera přímo ze Ženevského autosalonu, kde se právě dnes poprvé oficiálně ukázalo před zraky odborné veřejnosti. Tak jako na prezentačních snímcích si mohou návštěvníci na stánku italské automobilky prohlédnout exemplář v zeleném laku Verde Ithaca.

Zelená barva je díky ekologickým aktivistům a jejich pokusům o snížení emisí in, vždyť se v Ženevě vedle nové Superleggery v zeleném hávu objevily i RUF RGT-8 a hybridní Ferrari 599 GTB se systémem HY-KERS. Jak se zdá, letošní léto bude patřit právě této jasné barvě.

Gallardo LP570-4 Superleggera dostalo proti výchozímu modelu modifikovaný vzhled, tvořený za účelem zlepšení aerodynamiky. Při vývoji nárazníku s většími nasávacími otvory využila automobilka zkušenosti z šampionátu Super Trofeo. Na zádi se usadil podobný spoiler jako na předchozím modelu.

Desetiválcový motor byl posilněn o 10 koníků, což vůz vystřelí z nuly za sto za pouhé 3,4 sekundy a jede až 325 km/h. Podle zákulisních informací je nová Superleggera také tím nejrychlejším Lamborghini na slavném okruhu Nürburgring.

Pro veřejnost se Ženevský autosalon otevře tento čtvrtek 4. března a potrvá až do 14. března. Vstupné činí 14 CHF pro dospělé a 8 CHF pro děti do 16 let. (Švýcarský frank v současné době seženete asi za 17,6 korun).

Pro srovnání se podívejte, jak to slušelo v Ženevě původnímu Gallardu Superleggera, které se na tom samém místě představilo v roce 2007.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..