Novinky

Lamborghini vstupuje do závodů GT3, Reiter zůstává partnerem

Automobilka Lamborghini potvrdila, že oficiálně vstoupí do šampionátu FIA GT3. Do závodů nasadí faceliftované Gallardo LP560-4 speciálně upravené pro tyto účely.

Na vývoji závodního speciálu italská automobilka spolupracovala s německou společností Reiter Engineering, která už několik let upravuje modely Lamborghini pro závodní účely. Poprvé však na závodním autě pracovala i samotná automobilka.

Gallardo GT3 FL2 dostane vysokovýkonné brzdy, které se používají pro vytrvalostní závody, upravené chlazení motoru a speciální aerodynamický bodykit, zahrnující přední splitter či zadní akrbonový difusor pocházející ze speciálu pro značkový pohár Super Trofeo. Oproti dřívějšímu Gallardu GT3 je tato varianta o 25 kilogramů lehčí.

Gallardo GT3 FL2 je stojí 320.000 eur bez daně. Podle Lamborghini je automobil levný na údržbu, jeden ujetý kilometr má stát devět až 12 eur. První exempláře auta budou zákazníkům dodána během letošního března.

Reiter Engineering upravuje vozy Lamborghini pro závodní účely už od roku 2000. V šampionátech FIA její auta od roku 2007 zvítězila ve 199 závodech, ve 350 závodech byla na podiu.

Partnerství bude trvat minimálně pět let. V letošní sezoně a té příští bude do závodů nasazováno zmíněné Gallardo GT3 FL2. Jaké auto bude závodit v následujících letech je ve hvězdách, je ale pravděpodobné, že to bude nástupce Gallarda.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..