Novinky

Miura SV Roda Stewarta vydražena za 28 milionů Kč

Lamborghini Miura je v současnosti ceněným veteránem. Dokazuje to i Miura SV, která na aukci firmy Bonhams v anglickém Goodwoodu byla vydražena za 919.900 liber, což je v přepočtu více než 28 milionů korun.

Žlutý exemplář v laku Giallo Fly s pravostraným řízením byl zkompletován 31. května 1972, automobil si objednal slavný zpěvák Rod Stewart. Jedná se o 701. exemplář ze 765 kusů Miury. Stewart si Miuru SV nechal vybavit klimatizací a rádiem Phillips, které umožňovalo nahrávání.

Automobil se šasi číslo 4818 v roce 1985 Stewart prodal, jeho druhým majitelem se stal jistý Mark Walker z Essexu. Později auto koupil nejmenovaný anglický sběratel, který nechal auto restaurovat přímo v dílně Lamborghini. Tyto práce byly hotové v roce 2004 a stály asi 100.000 liber.

V roce 2010 automobil koupil jistý sběratel z Hong Kongu, který Miuru SV nyní nabídl k dražbě. V letošním roce se krásný žlutý kousek zúčastnil oslav 50 let od založení automobilky Lamborghini, po skončení oslav došlo ke generální opravě motoru, která byla provedena v Sant’Agatě, v Restaurátorském centru automobilky.

Foto: Simon Clay, Bonhams

miura roda stewarta

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..