NovinkyVideo

Lamborghini SCV12 na prvním videu. Okruhový hypersport má 830 koní

Lamborghini nás již od loňského roku láká na příchod nového okruhového hypersportu, o kterém postupně uvolňuje další a další informace. Nyní už víme, že se dílo závodní divize Squadra Corse bude jmenovat Lamborghini SCV12. Kompletně představeno bude během léta 2020.

Chystaná novinka využije znalostí Lamborghini ze závodních šampionátů, hlavně z hlediska aerodynamiky. Lamborghini dokonce tvrdí, že novinka dosáhne vyšší aerodynamické účinnosti a přítlaku než závodní speciál kategorie GT3. Karoserie je nově navržená, pro vůz speciálně navržené je také karbonové šasi pro zlepšení poměru výkonu a váhy. Hořčíková kola jsou pak obuta do slickových pneumatik Pirelli.

Už dříve automobilka potvrdila, že SCV12 využije nejvýkonnější dvanáctiválcový motor v historii značky, který bude naladěn na 830 koní. Spárován bude s šestistupňovou sekvenční převodovkou, přičemž poháněná budou pouze zadní kola, což je u Lamborghini v posledních letech nevídaná věc. Dvanáctiválcový model nabídl pohon jen zadní nápravy naposledy za dob Diabla GT z roku 1999.

Lamborghini SCV12 bude montováno v prostorách závodní divize Squadra Corse, které jsou součástí továrny automobilky v Sant‘ Agatě. Výroba bude bez bližších detailů omezena, přičemž majitelé se v rámci ceny auta dočkají i speciálních jezdeckých akademií na prestižních závodních okruzích po celém světě. Na těchto akcích bude k dispozici nejen technická asistence inženýrů Squadra Corse, ale také rady pětinásobného vítěze Le Mans od Emanuele Pirra, pracujícího jako konzultant speciálních projektů závodní divize Lamborghini.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..