Reportáže

Lamborghini na Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2015

Lamborghini se letos poprvé oficiálně zúčastnilo již tradiční přehlídky exkluzivních vozů Concorso d’Eleganza Villa d’Este na břehu italského jezera Como. Přestože automobilkou prezentovaný Asterion LPI 910-4 na cenu nedosáhl, ostudu rozhodně neudělal.

Asterion byl nasazen do soutěže Design Award for Concept Cars & Prototypes, která oceňuje kombinaci slavné historie s inovativní vizí budoucnosti. Vítězství v této kategorii nakonec slavilo Bentley EXP 10 Speed Six navržené Lucem Donckerwolkem. Belgický šéfdesignér Bentley v minulosti vedl design u Lamborghini.

Přestože Asterion nezvítězil, v jiných kategoriích se vozy Lamborghini z výhry radovaly. Zelená Miura SV z roku 1971 britského majitele Grahama Robertsona zvítězila v kategorii H nazvané Jak rychlé, je dostatečně rychlé.

Hnědý Countach LP 400 z roku 1976 švýcarského sběratele Alberta Spiesse pak obdrželo speciální cenu Trofeo ASI za nejlépe restaurované poválečné auto. Stejný majitel mimochodem vlastní i Lamborghini 5-95 Zagato, které na Concorso d’Eleganza Villa d’Este debutovalo před dvěma lety.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..