Virtual cars

Lamborghini Madura

Slavche Tanevski, student technické univerzity v Mnichově, se v rámci projektu Lamborghini Raw Materials Project rozhodl navrhnout futuristický koncept Lamborghini Madura. Podle autora by se právě tento model mohl stát prvním hybridním vozem automobilky v roce 2016.

Mnichovská univerzita aplikovaných věd spolupracuje s designéry automobilek Audi a Lamborghini, přičemž tento koncept vznikl v rámci Lamborghini Raw Materials Project. V tomto konceptu studenti navrhují budoucí vozy italské automobilky, model Madura by se měl stát prvním automobilem s býkem ve znaku s hybridním pohonem. Jeho uvedení sama automobilka plánuje v polovině příštího desetiletí.

“Madura je návrh hybridního Lamborghini pro rok 2016. Aby byl automobil efektivní a přátelský k přírodě, nemusí být zároveň nudný a pomalý. Nicméně podle mého názoru by pohon vozu měl být na první pohled jasně patrný,“ uvedl autor návrhu, Slavche Tanevski.

I když vůz nenápadně odkazuje na křivky konceptu Estoque a modelu Reventón, jeho celkový vzhled je uhlazenější, soustředěnější a agresivnější. Úzké přední světlomety auto opticky rozšiřují, obrovské chladící otvory zase vůz dělají agresivnějším. Pohonná jednotka je umístěna vpředu, a tak se záď návrhu vyznačuje spletitými liniemi.

A sám název? Madura je indonéský ostrov, jež je proslaven býčími závody. Takže je tento koncept býk každým coulem.

Foto: Slavche Tanevski

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..