Novinky

Lamborghini Huracán LP610-4 je tady oficiálně

Přestože jsme očekávali, že se nástupce Gallarda představí až na Štědrý den, Lamborghini pro nás nakonec připravilo předčasný vánoční dáreček a Huracán LP610-4 představila již dnes.

Snímky automobilu pronikly na internet již včera, takže podobu Huracánu již známe. Vzhled si prohlédněte na přiložených fotografiích. Huracán je velice agresivní evolucí Gallarda, najdeme tu inspiraci v Aventadoru, Sesto Elementu nebo Estoque.

Vnitřek je proti Gallardu velice moderní. Před řidičem je umístěn 12,3palcový TFT displej, na kterém jsou zobrazovány všechny důležité informace jako otáčkoměr, mapa navigace a další funkce. Sám řidič si může zobrazovaná data nakonfigurovat tak, jak mu vyhovuje. Lamborghini už při premiéře Reventónu tvrdilo, že TFT bude hojně využívat, a tak není překvapením, že Huracán takový displej používá.

Zajímavým detailem je tlačítko ve spodní části volantu. Pomocí něj se ovládají jízdní režimy auta. Módy jsou známé – Strada, Sport a Corsa. Jednotlivé režimy upravují nastavení převodovky, pohonu všech kol, motoru, stabilizačního systému i výfuku.

O pohon se nakonec stará 5,2litrový desetiválec, ještě nedávno se hovořilo o 5,4litrové jednotce. Výkon agregátu činí 448 kW (610 koní), točivý moment vrcholí hodnotou 560 Nm. Motor je podle očekávání kombinován se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, která dostala obchodní označení Lamborghini Doppia Frizione (LDF). Poháněná jsou samozřejmě všechna kola.

Huracán zrychlí z 0-100 km/h za 3,2 sekundy a jede maximální rychlostí přes 325 km/h. Díky start-stop systému má být Huracán také relativně úsporný, v kombinovaném režimu spotřebuje 12,5 litru benzinu na 100 kilometrů. O zastavení se starají standardně dodávané karbon-keramické brzdy.

Karoserie kombinuje hliník a karbonová vlákna, v budoucnu ji použije i Audi R8 druhé generace. Suchá hmotnost činí 1.422 kilogramů. Kvůli použití těžké dvouspojkové převodovky je tak Huracán o 12 kg těžší než Gallardo LP560-4.

Jméno samozřejmě odkazuje na býčí zápasy, jak je u Lamborghini zvykem. Huracán tak neodkazuje na hurikán, ale na kurážného býka, který se proslavil v srpnu 1879 na koridě ve španělském Alicante.

Vůz bude oficiálně představen na březnovém autosalonu v Ženevě, počínaje lednem se však připravuje více než 130 (!) privátních premiér pro zákazníky značky a potenciální kupce auta.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..