Super Trofeo

Italské finále Super Trofea se blíží

Italský okruh Vallelunga bude tento víkend hostit poslední závodní víkend letošní sezony šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Nedaleko Říma neproběhne jen velkolepé finále letošního roku, návštěvníci se mohou těšit i na premiéru nového společního projektu firem Blancpain a Automobili Lamborghini.

I poslední závodní víkend se do kokpitu VIP vozů posadí známí hosté. Do automobilu se závodním číslem 1 usedne Johnny Cecotto, dvojnásobný vítěz mistrovství světa motocyklů, spolu se svým synem Johnnym mladším. V druhém VIP autě bude závodit redaktor italského časopisu Autocar Giampaolo Tenchini a Jochen Uebler z německého Auto Motor und Sport.

V posledních letošních závodech se můžeme těšit na vyvrcholení soubojů o první místa. Žádný z pilotů nemá jistotu titulu, a tak se bude zajisté bojovat do posledního kola. V čele profesionálů je Mirko Venturi, loňský vítěz Fabio Babini ale na něj ztrácí jen 18 bodů. I mezi amatérskými piloty je to bitva na ostří nože, vede Eugenio Amos, ale předehnat jej mohou Ferruccio Bellini, Tommaso Maino, nebo Marc A. Hayek.

A slibované překvapení? Za nás bychom tipovali oficiální premiéru druhého šampionátu, který se bude jezdit na amerických okruzích. Ale samozřejmě se můžeme mýlit…

Víkend na Vallelunze odstartuje v sobotu 25. září v 13:00 kvalifikací, následovat bude závod v 17:50. Nedělní závody jsou plánovány na 8:40 a 13:40 (vše SEČ). Online přenos můžete sledovat na oficiálním Twitteru šampionátu.

Průběžné pořadí profesionálních jezdců:

1. Mirko Venturi (ITA), Black Bull Swiss Racing, 112 bodů

2. Fabio Babini (ITA), MIK Corse, 100 bodů

3. Peter Kox (NED), Blancpain Reiter Engineering, 88 bodů

4. Nicolas Navarro (FRA), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, 49 bodů

Průběžné pořadí jezdců – gentlemanů:

1. Eugenio Amos (ITA), Touringauto,120 bodů

2. Ferruccio Bellini (ITA), Bonaldi Motorsport,102 bodů

3. Tommaso Maino (ITA), Black Bull Swiss Racing, 98 bodů

4. Marc A. Hayek (SUI), Blancpain Reiter Engineering, 88 bodů

Průběžné pořadí stájí:

1. Touringauto, 120 bodů

2. Black Bull Swiss Racing, 112 bodů

3. MIK Corse, 103 bodů

4. Bonaldi Motorsport, 102 bodů

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..