Novinky

Huracán: Italská policie má novou dálniční stíhačku

Lamborghini se již v minulosti proslavilo svojí spoluprací s italskou policií, když jí předala několik exemplářů Gallarda upravených pro potřeby policie. Spolupráce pokračuje i v roce 2014, kdy se zrodil Huracán LP 610-4 Polizia.

Policejní Huracán se nechlubí jen speciálním policejním zbarvením, ale také jedinečnou technikou pomáhající s dopadením zločinců. Součástí výbavy je systém Proof Video Data System. Ten umí rozpoznat poznávací značky, pomocí GPS zase změří rychlost auta před sebou. Systém také umí poslat fotografie jako důkazní materiál na policejní stanici. Je tu i tradiční policejní nářadí jako sirény (tvořené diodami) a ruční značka Stop.

Podobně jako předchozí Gallarda Polizia i Huracán bude moci být použit pro rychlý převoz lidských orgánů. V zavazadelníku je totiž umístěna chladnička pro převoz orgánů, pro potřeby nouze je tu i defibrilátor.

Technika se nemění. V motorovém prostoru tedy pracuje 5,2litrový desetiválec o výkonu 610 koní, který spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Točivý moment agregátu je posílán na všechna kola.

Nepřehlédněte: Speciál o policejních exemplářích Gallarda

Policejní Huracán začne svoji službu až na konci letošního roku. Automobil si převzala římská policie. Ta už využívala původní Gallardo Polizia z roku 2004 a modernizované Gallardo LP 560-4 Polizia z roku 2009. Celkem toto duo ujelo při svých službách na 250.000 kilometrů. Vedle toho vzniklo loni ještě modernizované Gallardo LP 560-4 (Nova) Polizia s upraveným designem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..