Novinky

Countach: Ceny rostou, červené LP400 vydraženo za rekordních 35 milionů Kč

Ceny Lamborghini Countach v poslední době vylétly nahoru. Za poslední měsíce tu máme již třetí zvýšení rekordní částky, kterou se rozhodli majitelé za Contache zaplatit. V americkém Pebble Beach na aukci společnosti Gooding & Company byl červený Countach vydražen za 1,7 milionu dolarů, což je při současném kurzu přes 35 milionů korun.

Červený Countach LP400 tak následuje dříve vydražené kousky. V červnu byl bledě modrý exemplář vydražen na akci Greenwich Concours d’Elegance za více než 24 milionů korun, o pár týdnů později byl vydražen tmavě modrý kus na Festivalu rychlosti v Goodwoodu vydražen za takřka 33 milionů korun.

Specialitou nyní draženého automobilu je fakt, že se jedná o teprve šestý vyrobený Countach. Auto vyrobené v roce 1974 tak patří mezi vůbec nejstarší Countache historie. Prvnímu majiteli, rodině Innocenti z Milána (která vyráběla skútry a auta), byl vůz převezen 26. července 1974, současný majitel jej vlastnil již od roku listopadu 1988.

Vůz z číslem šasi 1120010 byl dokončen 5. července 1974, červený odstín karoserie se jmenuje Rosso Chiaro, interiér je černý. Specialisté Gooding & Company zjistili, že auto mělo mít původně zelenou barvu, ještě před předáním prvnímu majiteli byla však jeho karoserie přelakována na červenou. Dodnes je auto v originálním stavu, na svém kontě má asi jen 18.500 najetých kilometrů.

Vysoká částka, za kterou byl červený Countach LP400 (Periscopo) vydražen, byla způsobená aukční bitvou mezi zájemci o vůz. Díky tomu překonala konečná částka odhady aukční firmy, a to více než dvojnásobně. Gooding & Company předpokládala, že auto bude vydraženo za 600.000 až 800.000 dolarů.

Foto: Gooding & Company

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..