Novinky

Huracán: Přijde Spyder a zřejmě i zadokolka

K zákazníkům teprve míří první exempláře Lamborghini Huracán ve formě kupé, už nyní se ale začíná hovořit o dalších variantách nového babylamba. „Potřebujeme mnoho derivátů. Zákazníci to očekávají a my vždy potřebujeme něco nového, o čem budeme mluvit,“ řekl šéf automobilky Stephan Winkelmann v rozhovoru pro britský magazín Autocar.

Jasnou verzí je otevřený Spyder, jehož příchod je očekáván v příštím roce. Zatím však není jasné, zda dostane plátěnou stahovací střechu jako předchůdce, nebo pevné řešení jako konkurence – Ferrari 458 Spider a McLaren 650S Spider. Takřka jistý je také příchod odlehčené verze Superleggera.

Nejistota vládne nad verzí s pohonem zadních kol, Gallardo v takovém provedení bylo dostupné a některé zákazníky může toto řešení lákat. „Jsme výrobce superaut s pohonem všech kol, ale proč bychom neměli nabídnout i možnost pohonu zadních kol?“ zeptal se Winkelmann v rozhovoru s Autocarem. Šéf značky tak naznačil, že by Huracán mohl dorazit i ve formě zadokolky.

Lamborghini navíc závodním Huracánem LP 620-2 Super Trofeo dokázalo, že s pohonem zadních kol nadále počítá. Zatímco předchozí Gallardo Super Trofeo bylo čtyřkolkou, jeho nástupce je zadokolkou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..