Super Trofeo

Amos mistrem mezi piloty – gentlemany

Až poslední letošní závod šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo rozhodl o titulu mezi piloty – gentlemany a o vítězi v bodování stájí. V Itálii se nakonec radovali Eugenio Amos a tým Black Bull Swiss Racing.

Do posledního závodu na italské Vallelunze se vyjíždělo s vědomím, že nejlepším profesionálním jezdcem letošní sezony je Ital Mirko Venturi. Mezi piloty – gentlemany a stájemi ale zatím rozhodnuto nebylo.

Krátce po startu se od zbytku startovního pole oddělila vedoucí čtveřice jezdců, ve které nechyběl ani Čech Jarek Janiš. Před ním se seřadili Johnny Cecotto starší, Fabio Babini a Peter Kox. Cecotto starší na chvilku ujel, ale již brzy měl za sebou Babiniho. Ten však při pokusu o předjetí narazil do venezuelského jezdce, což vedlo ke smyku Cecotta a penalizaci Babiniho.

Po výměně jezdců se do čela vyšvihl letošní šampion profesionálů Mirko Venturi a první vydržel až do konce závodu. Vítězstvím v posledním letošním závodě dokázal, že mu titul šampiona právem patří. Se svým kolegou Tommasem Mainem mohli slavit. Druzí do cíle dorazili Nicolas Navarro a Cedric Leimer, bronz bral Eugenio Amos, který si tím zajistil první místo v hodnocení pilotů – gentlemanů. Mezi týmy se radoval Black Bull Swiss Racing, stáj Mirka Venturiho.

“Cítím se uvolněně,“ usmíval se po posledním závodě mistr mezi piloty – gentlemany Eugenio Amos, „dnes ráno jsem byl velice nervózní, protože jsem stále přemýšlel o počtu bodů a umístění, díky čemuž jsem se těžce soustředil. Teď už jsem ale uvolněný a cítím se skvěle.“

Sezona 2010 šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo je za námi a my už se můžeme těšit na příští ročník. Uvidíme splašené býky znovu v Brně? Nechme se překvapit, vedení série už zajisté pracuje na kalendáři pro rok 2011.

Výsledky třetího závodu na Vallelunze:

1. Venturi/Maino (#46), Black Bull Swiss Racing, 41:16.127

2. Leimer C./Navarro (#63), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 2.936

3. Amos (#69), Touringauto, + 38.173

4. Bellini (#3), Bonaldi Motorsport, + 43.170

5. Cecotto/Cecotto Jr. (#1), Automobili Lamborghini, + 54.099

6. Babini/Piccioli (#22), MIK Corse, + 1:07.844

7. Invernizzi (#23), Black Bull Swiss Racing, + 1:24.759

8. Janiš/Stovicek (#88), Charouz-Gravity Racing, + 1:26.732

9. Hayek/Kox (#24), Blancpain Reiter Engineering, + 1 kolo

10. Leimer H./Laurent (#19), Autovitesse Garage R. Affolter Suisse, + 1 kolo

11. Pronk (#76), Blancpain Reiter Engineering, + 1 kolo

Neklasifikováni

Charouz/Urban (#77), Charouz-Gravity Racing

Jeden myslel na “Amos mistrem mezi piloty – gentlemany

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..