Super Trofeo

Super Trofeo se chystá na Silverstone

Šampionát Lamborghini Blancpain Super Trofeo bude pokračovat tento víkend trojicí závodů na anglickém okruhu v Silverstone. Značková série na tuto tať zavítá v rámci víkendu závodů FIA GT1.

Do kokpitu VIP vozu se tentokrát posadí závodník Marino Franchitti z American Le Mans Series a Bassam Kronfli, šéfredaktor blízkovýchodní mutace časopisu EVO.

Mezi profesionálními jezdci vede po prvním víkendu na Monze se 27 body Fabio Babini, mistr ročníku 2009 mezi profesionály. Osm bodů za ním je Holanďan Peter Kox. Oběma se předloni podařilo na Silverstone v jednom závodě vyhrát.

Pilotům-gentlemanům zatím s 11bodovým náskokem vévodí Ital Eugenio Amos. Ten se však anglického víkendu neúčastní, a tak je pravděpodobné, že se do čela dostane někdo jiný. Na svojí šanci čeká zatím druhý Matteo Zucchi, týmový kolega Babiniho, nebo Cédric Leimer, kterému se na Monze podařilo jednou vyhrát.

Mezi týmy je zatím boj o první místo těsný. Se 38 body vede Touringauto, dva body za ním je ale Autocarozzeria Imperiale S.R.L. Třetí je Autovitesse Garage R. Affolter Suisse.

Do značkového šampionátu Lamborghini Blancpain Super Trofeo jsou nasazeny vozy Gallardo Super Trofeo, poháněné desetiválcem o výkonu 570 koní. I díky němu zvládnou jet až rychlostí 325 km/h. Automobily obouvají pneumatiky Pirelli, které byly pro letošní sezonu modifikovány.

Foto: Lamborghini Blancpain Super Trofeo

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..