Tuning Lamborghini

Underground Racing Gallardo

Existují lidé, kteří si myslí, že pět set, popřípadě pět set dvacet koní u standardního Gallarda Coupé je málo. Jedním z nich jsou i chlapíci z americké firmy Underground Racing, kteří upravili baby lambo po svém. Prostě mu nainstalovali pořádné dvojité turbodmychadlo.

Ve Spojených státech se automobily hodnotí podle jejich výkonu a je jedno, jestli neumí zatočit do zatáčky, v USA stejně žádné nejsou, a tak není divu, že se jim evropská auta zdají moc slabá. Mezi slabochy patřilo i Gallardo Coupé, které má s jeho pěti sty (dvaceti) koni co zlepšovat.

Do parády si ho dali již i jiní, například Heffner’s performance, ale Underground si tu práci chtělo udělat podle sebe. Ona taková práce asi ani není moc složitá. Vezmeme se standardní Gallardo, otevřeme motorový prostor a nainstalujeme do něj dvojité turbodmychadlo. Gallardo posléze lehce upravíme, aby takový nápor vydrželo a nabídneme k prodeji.

Underground Racing dodalo i nová kola, nádrž naplnilo závodním benzínem a šlo se na výkonové zkoušky. Test tunerovi dokázal, že se mu práce povedla. Se závodním benzínem upravené Gallardo dosahuje přes tisíc koní. A s takovou hodnotou se už Gallardo Underground Racing na amerických silnicích neztratí.

Ještě doplňme, že upravené Gallardo podstoupilo i test na čtvrt míle. Zvládlo ji za 9,9 sekundy při rychlosti 248 km/h. Podle těchto čísel se prý jedná o nejrychlejší Gallardo v takovém závodě. Co na to říká konkurence od Heffner’s performance zatím nevíme…

Foto: Underground Racing

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..