Novinky

Lamborghini zůstává součástí VW Group

Spekulacím je konec. Automobilka Lamborghini nadále zůstává součástí koncernu Volkswagen Group. Oznámila to dozorčí rada německé automobilky po jednání o budoucnosti firmy. Stejně tak součástí německé skupiny zůstává výrobce motocyklů Ducati, které vlastní právě Lamborghini.

V minulosti se přitom spekulovalo o tom, že by VW Group mohl italskou automobilku prodat. Získal by tím potřebné finance na další vývoj elektromobilů a navíc by si tím pomohl snížit flotilové emise svých značek. Možností byl také vstup Lamborghini na burzu, po vzoru konkurenčního Ferrari nebo Aston Martinu, kdy by si Volkswagen sice zachoval kontrolní podíl, ale s částí akcií by obchodoval, pro zvýšení zisku. Nakonec ani k tomu však nedojde, minimálně prozatím. Spekuluje se totiž o tom, že v době covidové by takový krok nebyl obchodně výhodný, a tak je možné, že byl jen odsunut na šťastnější časy.

Jedna změna však v rámci VW Group nastává. Značka Bentley totiž nově bude řízena prostřednictvím Audi, podobně jako právě Lamborghini. K této změně má fakticky dojít na jaře 2021. Souvisí se snahou Bentley stát se firmou nabízející do roku 2030 pouze automobily s elektrickým pohonem. Značce se tak bude snadněji spolupracovat s Audi, které rovněž chystá rozmach elektrických aut.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..