KonceptyShowroom

Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo

Lamborghini nabídlo hráčům herní série Gran Turismo speciálně navržené vozidlo, Lambo V12 Vision Gran Turismo. Jedná se o vůz speciálně navržený pro tuto herní sérii, které kombinuje futuristické prvky s technikou modelu Sián FKP 37. Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo bylo pro hru Sony Gran Turismo Sport pro herní konzoli PlayStation 4 dostupné od jara 2020.

Italská automobilka se tak přidala k dalším výrobcům, kterým autoři populární herní série nabídli vytvořit automobil speciálně pro digitální prostředí. Lamborghini však postavilo i skutečný model tohoto speciálu.

Podobně jako u jiných automobilek jde o vizionářský koncept, který působí jak z jiného světa. Futuristický design s kokpitem jak ze stíhačky a interiérem s futuristickým volantem s do něj soustředěnými ovládacími prvky je kombinován s odkazy na dřívější Lamborghini, ať už motiv šestiúhelníku z konceptu Marzal nebo písmeno Y z dnešních modelů značky.

Co se však týče techniky, Lamborghini uvažovalo realisticky – o pohon se v tomto případě má starat hybridní ústrojí z modelu Lamborghini Sián FKP 37, konkrétně tedy kombinace atmosférického dvanáctiválce a elektrického ústrojí využívajícího místo baterií kondenzátory.

„Lambo V12 Vision Gran Turismo je navrženo tak, aby poskytovalo dokonalé virtuální auto pro mladé fanoušky a hráče, kteří jsou nadšeni Lamborghini a jeho futuristickými ambicemi,“ říká o studii šéfdesignér italské značky Mitja Borkert.

Technické parametry

Informace:

Oficiální název: Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo
Karoserie: jednomístný supersport
Vznik: 2019
Počet vyrobených kusů: 1
Debut: 24. listopadu 2019, Monte Carlo, World Finals 2019 FIA Certified Gran Turismo Championships
Designér: Mitja Borkert, Lamborghini

Motor:

Konfigurace: vidlicový dvanáctiválec s úhlem válců 60°, uložen podélně uprostřed + elektromotor čerpající energii z kondenzátorů
Objem: 6498 ccm
Výkon: 785 koní v 8500 rpm (819 koní celkový) ?
Točivý moment: 720 Nm v 6750 rpm?
Převodovka: sedmistupňová robotizovaná sekvenční ISR

Podvozek:

Pohon: všechna kola, Haldex V. generace?
Brzdy: karbon-keramické kotoučové s vnitřním chlazením
Pneumatiky: ?
Zavěšení: ?

Rozměry a hmotnost:

Délka: ? mm
Šířka: ? mm
Rozvor: ? mm
Výška: ? mm
Hmotnost: ? kg
Objem nádrže: ?

Výkony:

Zrychlení 0 – 100 km/h: 3,1 s ?
Maximální rychlost: ?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..