Novinky

Konec Gallarda je tady!

Lamborghini potvrdilo konec výroby modelu Gallardo. Celková produkce tohoto babylamba se nakonec uzavřela na 14.022 vyrobených kusech. Takřka polovina vyrobených Lamborghini v jeho historii je tedy právě Gallardo.

Posledním vyrobeným kouskem bylo Gallardo LP 570-4 Spyder Performante v červeném laku Rosso Mars, který je určen pro nejmenovaného sběratele. Už teď je jasné, že daný kousek bude v budoucnu vysoce ceněn.

Lamborghini Gallardo se začalo vyrábět v roce 2003, kdy tato automobilka slavila 40 let své existence. Gallardo pomohlo s výrazným zvýšením výroby na 2.000 aut ročně, do doby před Gallardem vznikalo v Sant‘ Agatě jen asi 250 aut ročně.

Samo Lamborghini eviduje 32 různých edic Gallarda, my jsme jich napočítali dokonce 35, přičemž další varianty byly určeny pouze pro závodní šampionáty.

Automobilka neuvedla, kdy výroba Gallarda byla přesně ukončena. O konci výroby se hovořilo již v říjnu. Nástupcem Gallarda se stane vůz zatím označovaný jako Cabrera, který se zřejmě ukáže na jarním autosalonu v Ženevě.

K historii Gallarda se v následujících dnech ještě určitě vrátíme, tak sledujte naše stránky, ať víte víc.

2_Last Gallardo and Assembly Line

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..