Novinky

83X: z nuly na sto za 2,9 s

Továrna v Sant‘ Agatě hostila minulý týden neoficiální představení nástupce Murciélaga, které bylo určeno pro zástupce světových dealerství Lamborghini. Přestože se prezentace vozu neúčastnili novináři, na internetu kolují některé detaily o Lamborghini 83X.

Část informací o Lamborghini 83X (nebo také LP83X či LpX83) jsme zveřejnili již minulý týden, zbytek jsme se dozvěděli až dnes.

Zopakujme, že design automobilu využije část prvků z modelu Reventón (například digitální přístrojovou desku) nebo z konceptu Estoque (podle informací z prezentace zadní minimalistické svítilny). Nástupce Murciélaga rovněž použije LED diody místo všech svítilen, kola budou obuta do 20“ ráfků.

Nyní se dozvídáme i některé parametry nového automobilu. Váha vozu bude činit předpokládaných 1500 kg, čemuž napomůže šasi kombinující karbon a hliník. Motor vozu bude dvanáctiválcový, o objemu 6,5 litru, oproti současné pohonné jednotce však bude mnohem lehčí.

Převodovku obstará nová generace sedmistupňového e-gearu, který bude jedinou možností, můžeme se tak rozloučit s manuální převodovkou. Rychlost řazení má trvat 50 milisekund, nastavení bude možné vybírat mezi šesti módy.

Zrychlit z nuly na sto bude v 83X trvat pouhé 2,9 s, čímž Lamborghini splní své předsevzetí o zaměření se na zrychlení před maximální rychlostí. Maximálka ale bude rovněž zajímavá, podle všeho bude 83X jezdit až 370 km/h!

Nástupce Murciélaga rovněž použije systém pohonu všech kol tak, jako současné vozy. Fanoušky jistě potěší i fakt, že dveře vyklápěné nahoru nebudou chybět! Pouze se budou otevírat do jiného úhlu, než u Countache, Diabla či Murciélaga.

Oficiální premiéra nového modelu proběhne v březnu 2011 na autosalonu v Ženevě. Tu dobu nám snad zkrátí další novinky o budoucí vlajkové lodi. Těšit se můžeme i na Gallardo LP570-4 Superleggera Spyder, které si svojí premiéru odbyte během příštích dvou měsíců. Vůbec nejblíže je ale představení nového konceptu na základech Gallarda s pravděpodobným označením Sesento Elemento. Ten uvidíme už tento týden.

Foto: testovací mula 83X, Gmotors.ie

Jeden myslel na “83X: z nuly na sto za 2,9 s

  • Me jen tak napadlo…to pripravovane LB 714-5…slysel jsem ze to muze byt hybridni supersport…co kdyz to bude hybridni estoque?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..