Novinky

Winkelmann: Atmosférické motory jsou lepší než přeplňované

K vozům Lamborghini vedle odvážného designu patří také atmosférické motory. Legendární dvanáctiválec z pera Giotta Bizzarriniho sice již nahradil moderní ekvivalent, ten si nicméně zachoval dvanáct válců a atmosférické plnění. Právě takové jednotky chce Lamborghini vyrábět i nadále.

„Stále si myslíme, že atmosférické plnění je lepší řešení,“ řekl šéf automobilky Stephan Winkelmann v rozhovoru pro australský server CarAdvice. Prezident Lamborghini sice přiznává, že přeplňované motory nabízejí nižší emise, italská značka ale s 2.500 vyrobenými auty ročně stejně nijak zvlášť planetu emisemi nezatíží.

Lamborghini tak nabídne auto poháněné přeplňovaným motorem pouze v případě nutnosti. Ať už kvůli emisním normám nebo kvůli zákazníkům. Automobilka chce být společensky odpovědná a bojí se, aby její majitelé neměli v budoucnu pověst lidí, které ochrana životního prostředí nezajímá.

„Pokud je přeplňování jediná možnost, jak neskončit a stále mít možnost prodávat, je to něco, co musíme udělat,“ tvrdí Winkelmann a připomíná, že už v sedmdesátých letech se automobilka musela přizpůsobit a nabídnout kvůli tehdejší ropné krizi Urraco s dvoulitrovým osmiválcem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..