Novinky

Výroba třetí modelové řady potvrzena

Vedení automobilky Lamborghini potvrdilo, že chce vyrábět třetí modelovou řadu. Na akci organizované agenturou Reuters to řekl Stephan Winkelmann, šéf Automobili Lamborghini S.p.A.

V současnosti automobilka vyrábí dvě modelové řady. Nový dvanáciválcový Aventador a starší desetiválcové Gallardo. Jakým směrem se automobilka vydá, můžeme zatím jen odhadovat. Vedení automobilky je zatím skoupé na slovo. „Budeme mít třetí model. Musí to však být auto pro každý den. Chceme automobil, který budou naši zákazníci moci používat denně“, řekl v Paříži novinářům Stephan Winkelmann.

S největší pravděpodobností se v sériové výrobě objeví supersedan Estoque. Podle dřívějších zpráv se začne prodávat v roce 2013, kdy podle Lamborghini opadne zájem o konkurenční Porsche Panamera a Aston Martin Rapide.

Vyloučena není ale ani výroba SUV, novodobého nástupce offroadu LM002. Takové Lamborghini by zřejmě sdílelo platformu s koncernovým Audi Q5 či VW Tiguan.

Jakmile padne definitivní rozhodnutí o podobě třetí modelové řady, bude zahájen vývoj tohoto auta, který podle Winkelmanna potrvá 3 až 4 roky.

Šéf automobilky ale může mlžit (což u takovýchto prohlášení velice rpavděpodobné) a o výrobě třetí Lamborghini už je dávno rozhodnuto. Jaký vůz byste ve výrobě viděli raději, supersedan Estoque, nebo superSUV LM00X?

Foto: Stephan Winkelmann ve společnosti konceptu Estoque

2 komentáře: „Výroba třetí modelové řady potvrzena

  • Samozřejmě, že Estoque. Málem jsem šel do kolen, když jsem ho jako koncept viděl poprvé na vlastní oči v Paříži 2008. SUV to podle mě nebude. Stačí, že existuje Q7.

  • Jednoznačně Estoque! Takový design se v téhle kategorii luxusních supersportů vůbec nevidí a čtyřmístný sedan Lamborghini by jasně vyčníval nad sedany ostatních značek…

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..